Anestezjologia - najlepsi specjaliści w Lokmed

W naszym serwisie przygotowaliśmy zestawienie lekarzy w specjalizacji anestezjologia. W bazie mamy 308 poradni w 162 miastach.

Anestezjologia to dział medycyny klinicznej, który zajmuje się znieczuleniami. Specjalistą w tej dziedzinie jest lekarz anestezjolog. Jego najważniejszym zadaniem jest przygotowanie pacjentów do operacji, wprowadzenie i kontrola znieczulenia. To właśnie on towarzyszy choremu na wszystkich etapach leczenia szpitalnego. Pomoc anestezjologa jest szczególnie ważna, gdy pacjenci dochodzą do siebie po zabiegu. Wtedy jego głównym celem jest uśmierzanie bólu pooperacyjnego. 

 

Przed każdym planowanym zabiegiem operacyjnym anestezjolog zleca wykonanie: morfologii krwi, badania elektrolitów, sprawdzenie czasu krzepnięcia krwi, badania ogólnego moczu, stężenia glukozy, parametrów wydolności nerek oraz enzymów wątrobowych. Ponadto pacjenci, którzy leczą się na określone schorzenia, mogą zostać poproszeni o wykonanie dodatkowych badań, np. sprawdzenie poziom hormonów tarczycy.

 

Do kolejnych obowiązków anestezjologa należą: dowodzenie oddziałami intensywnej terapii i ratunkowymi, salami wybudzeń oraz obsada karetek reanimacyjnych. Ze względu na wykonywany zawód zawsze musi być on przygotowany do przeprowadzenia resuscytacji krążeniowo-oddechowej. Albowiem na oddziały Anestezjologii i Intensywnej Terapii trafiają osoby, które wymagają monitorowania funkcji życiowych i przeprowadzenia trudnych zabiegów, np. leczenia ciężkich zakażeń i zatruć, niewydolności oddechowej, krążeniowej lub nerek czy żywienia pozajelitowego. 

 

Powiązane badania:

morfologia krwi

koagulogram

badanie elektrolitów

badanie ogólne moczu

badanie stężenia glukozy we krwi

badanie parametrów wydolności nerek

fosfataza alkaliczna (ALP)

aminotransferaza asparaginianowa (AST)

aminotransferaza alaninowa (ALT)

gammaglutamylotranspeptydaza (GGTP)

badanie TSH

 

Artykuły

2024-02-06 09:57:13

Domowe sposoby na przeziębienie

Najpopularniejsze specjalizacje w Lokmed

Placówki medyczne

Zobacz także