Szukaj

Choroby układu oddechowego wieku rozwojowego - najlepsi specjaliści w Lokmed

W naszym serwisie przygotowaliśmy zestawienie lekarzy w specjalizacji choroby układu oddechowego wieku rozwojowego. W bazie mamy 1 poradni w 1 miastach.

Z każdym rokiem rośnie liczba zachorowań na choroby układu oddechowego wśród młodych pacjentów. Sytuacja ta jest związana ze wzmożoną ekspozycją na różne alergeny, mikroorganizmy i czynniki toksyczne. U dzieci objawy chorób mogą być bardzo dotkliwe. Dlatego ważne jest prawidłowe zdiagnozowanie pierwszych symptomów schorzeń i rozpoczęcie odpowiedniego leczenia. 

 

Profil chorób układu oddechowego jest zupełnie inny u osób najmłodszych i dorosłych. Liczne występowanie różnych schorzeń m.in.: astmy, zakażeń czy mukowiscydozy (choroba genetyczna) sprawia, że są one poważnym problemem zdrowotnym dzieci w wieku rozwojowym. Pamiętajmy, że nieleczona alergia może doprowadzić do astmy, która obecnie jest najpopularniejszą chorobą przewlekłą wśród dzieci. 

 

Specjalistami w dziedzinie zakażeń układu oddechowego u dzieci są pediatrzy. Do najpopularniejszych chorób leczonych przez nich zalicza się: infekcje górnych dróg oddechowych (nosa, gardła, krtani) oraz dolnych (oskrzeli, płuc). Nie należy ich lekceważyć i np. przy zakażeniach bakteryjnych koniecznie należy sięgnąć po antybiotyk. Nieleczone schorzenia mogą prowadzić do różnych powikłań, a w przypadku zapalenia płuc nawet do śmierci. 

 

Powiązane badania:

badanie fizykalne

morfologia krwi

badanie radiologiczne płuc

badanie radiologiczne klatki piersiowej

badanie spirometryczne

testy przesiewowe 

badanie genetyczne metodą PCR

test potowy

przezbłonowa różnica potencjałów w nosie 

Najpopularniejsze specjalizacje w Lokmed