Szukaj

Gastroenterologia dziecięca - najlepsi specjaliści w Lokmed

W naszym serwisie przygotowaliśmy zestawienie lekarzy w specjalizacji gastroenterologia dziecięca. W bazie mamy 75 poradni w 37 miastach.

Gastroenterologia dziecięca zajmuje się badaniem i leczeniem chorób układu pokarmowego u dzieci i młodzieży. Najczęściej cierpią oni na: celiakie (choroba immunologiczna, wywołana przez gluten), ostre i przewlekłe biegunki, kamicę dróg żółciowych, przewlekłe zapalenia i polekowe uszkodzenia wątroby, zapalenie wyrostka robaczkowego, zespół drażliwego jelita, refluks żołądkowy i anemie. 

 

Specjalistą w leczeniu tych chorób jest gastrolog dziecięcy. Powinniśmy udać się do tego lekarza, gdy dziecko ma następujące objawy: bóle brzucha, wzdęcia, bolesne skurcze jelit, wymioty, problemy ze stolcem, pieczenie w gardle, cierpi na anemie, jest rozdrażnione i płaczliwe, trzyma rączki na brzuszku i wygina ciało oraz nie chce jeść. Najmłodszym pacjentom często trudno komunikować się z otoczeniem, więc rodzice muszą wykazać się wzmożoną czujnością. Czasami objawy są trudne do zaklasyfikowania, a podjęcie odpowiedniego leczenia jest bardzo wymagające. W celu zdiagnozowania problemu gastrolog dziecięcy przeprowadza szereg badań m.in.: badania USG, gastroskopie, kolonoskopie, rektoskopie czy polimektopie. 

 

Ponadto gastrolog dziecięcy prowadzi poradnictwo dietetyczne w alergiach pokarmowych i działania profilaktyczne oraz edukacyjne, których celem jest promowanie racjonalnego odżywiania i zdrowego trybu życia.

 

Powiązane badania:

morfologia krwi

badanie OB

badanie ogólne moczu

bronchoskopia

laryngoskopia

sigmoidoskopia

polipektomia

rektoskopia

gastroskopia

kolonoskopia

endoskopia kapsułkowa

artroskopia

laparoskopia

anoskopia

USG jamy brzusznej

USG transrektalne

test na krew utajoną

badanie per rectum

wlew doodbytniczy

Najpopularniejsze specjalizacje w Lokmed