Szukaj

Neurochirurgia i traumatologia - najlepsi specjaliści w Lokmed

W naszym serwisie przygotowaliśmy zestawienie lekarzy w specjalizacji neurochirurgia i traumatologia. W bazie mamy 1 poradni w 1 miastach.

Neurochirurgia i traumatologia to dziedziny medycyny, których zadaniem jest diagnozowanie i leczenie urazów i chorób zlokalizowanych w obrębie układu nerwowego (neurochirurgia) oraz narządu układu ruchu (traumatologia). Specjalistami w tych gałęziach medycyny są kolejno neurochirurg oraz traumatolog ortopeda.

 

Zakres działań neurochirurgii obejmuje mózgowie, układ naczyniowy, nerwy obwodowe i rdzeń kręgowy. W przypadku traumatologii mówimy o urazach kości, stawów i wiązadeł, a także pośrednio mięśni i ścięgien. W wielu przypadkach lekarz posiada specjalizację z obu dziedzin lub też specjaliści współpracują ze sobą, ustalając plan leczenia chorego, na przykład wtedy, kiedy pacjent doznał urazu kręgosłupa, cierpi na wady postawy lub wykryto u niego nowotwór kręgosłupa. Badaniami umożliwiającymi dokładną diagnostykę pacjenta są m.in. tomografia komputerowa, rezonans magnetyczny oraz badanie RTG danej części ciała.

 

Powiązane badania:

badanie neurologiczne

rezonans magnetyczny

tomografia komputerowa

RTG

punkcja czaszki

badania laboratoryjne

magnetoencefalografia

badania ultrasonograficzne

Najpopularniejsze specjalizacje w Lokmed