Neurochirurgia - najlepsi specjaliści w Lokmed

W naszym serwisie przygotowaliśmy zestawienie lekarzy w specjalizacji neurochirurgia. W bazie mamy 579 poradni w 149 miastach.

 

Neurochirurgia to jeden z działów medycyny, nazywany również chirurgią układu nerwowego. Do głównych zadań neurochirurgii należy diagnostyka i leczenie operacyjne schorzeń układu nerwowego. Specjalistą w tym zakresie jest neurochirurg.

 

W kręgu zainteresowań neurochirurgii są choroby i dolegliwości zlokalizowane w obrębie mózgowia, rdzenia kręgowego, układu naczyniowego i nerwów obwodowych. Na wizytę u specjalisty zgłaszają się pacjenci, którzy mają m.in. zaburzoną koordynację ruchową, problemy ze wzrokiem, słuchem czy pamięcią, cierpiący na bóle głowy, padaczkę, wodogłowie, mrowienia kończyn, dyskopatie kręgosłupa oraz osoby z nowotworami mózgu czy kręgosłupa i ofiary wypadków, które doznały urazów mózgowo-czaszkowych lub urazów kręgosłupa.

 

Neurochirurg przeprowadza z pacjentem wywiad lekarski oraz wykonuje badanie neurologiczne (m.in. sprawdzenie odruchów). W razie potrzeby chory zostaje skierowany na dalsze badania, na przykład rezonans magnetyczny czy badania laboratoryjne. W zależności od schorzenia pacjenta leczenie operacyjne pozwala na częściowe lub całkowite pozbycie się dolegliwości i poprawę komfortu życia chorującego.

 

Powiązane badania

badanie neurologiczne

rezonans magnetyczny

tomografia komputerowa

RTG

punkcja czaszki

badania laboratoryjne

magnetoencefalografia

Artykuły

2024-02-06 09:57:13

Domowe sposoby na przeziębienie

Najpopularniejsze specjalizacje w Lokmed

Placówki medyczne

Zobacz także