Neurologia - najlepsi specjaliści w Lokmed

W naszym serwisie przygotowaliśmy zestawienie lekarzy w specjalizacji neurologia. W bazie mamy 5192 poradni w 761 miastach.

Neurologia to dziedzina medycyny zajmująca się badaniem wszelkich chorób związanych z ośrodkowym i obwodowym układem nerwowym. Specjalistą w tym zakresie jest neurolog.

 

Lekarz neurolog specjalizuje się w diagnostyce chorób objawiających się między innymi bólami głowy, kręgosłupa, skurczami mięśni, zaburzeniami równowagi, mowy oraz snu. Ze względu na szerokie spektrum schorzeń związanych z neurologią jest to nauka ściśle powiązana z ortopedią oraz psychologią.

 

Podstawą trafnej diagnozy jest prawidłowo przeprowadzony wywiad lekarski oraz skierowanie pacjenta na właściwe badania (najczęściej jest to tomografia komputerowa lub rezonans magnetyczny, oba badania można przeprowadzić z kontrastem dożylnym, który bardzo dokładnie może uwydatnić problem bólowy, z którym zmaga się chory).

 

Najczęstszymi schorzeniami diagnozowanymi przez lekarza neurologa są migrena, padaczka, nerwica, rwa kulszowa, stwardnienie rozsiane, zwyrodnienie kręgosłupa.

 

Powiązane badania

tomografia komputerowa

rezonans magnetyczny

angiografia

próby miasteniczne

elektromiografia

elektroneurografia

Artykuły

2024-02-06 09:57:13

Domowe sposoby na przeziębienie

Najpopularniejsze specjalizacje w Lokmed

Placówki medyczne

Zobacz także