Onkologia - najlepsi specjaliści w Lokmed

W naszym serwisie przygotowaliśmy zestawienie lekarzy w specjalizacji onkologia. W bazie mamy 1096 poradni w 289 miastach.

Onkologia to dziedzina medycyny zajmująca się diagnostyką i leczeniem chorób nowotworowych. Lekarzem specjalistą w tym zakresie jest onkolog.

 

Do onkologa należy się udać niezwłocznie po wykryciu u siebie różnego rodzaju guzków na ciele czy powiększających się znamion – są to objawy najbardziej zauważalne. Do częstych objawów bagatelizowanych przez pacjentów należą krwawienie międzymiesiączkowe, zgaga, utrata masy ciała czy przewlekła gorączka. Warto jednak pamiętać, że choroba nowotworowa może zaatakować również bezboleśnie, nie dając żadnych wcześniejszych dolegliwości.

 

Podczas wizyty u lekarza onkologa bardzo ważny jest wywiad lekarski na temat chorób nowotworowych występujących w rodzinie pacjenta. Do najczęstszych badań zlecanych przez onkologa zaliczamy USG, RTG, pobranie wycinka danego materiału, mammografię, tomografię komputerową czy rezonans magnetyczny. Rodzaj badania jest indywidualnie dobierany do miejsca chorobowego pacjenta. Od typu nowotworu i jego stadium zależą także metoda leczenia i szansa jej powiedzenia.

 

Powiązane badania:

morfologia

USG

RTG

pobranie wycinka danego materiału

mammografia

tomografia komputerowa

rezonans magnetyczny

Artykuły

2024-02-06 09:57:13

Domowe sposoby na przeziębienie

Najpopularniejsze specjalizacje w Lokmed

Placówki medyczne

Zobacz także