Szukaj

Radiologia dziecięca - najlepsi specjaliści w Lokmed

W naszym serwisie przygotowaliśmy zestawienie lekarzy w specjalizacji radiologia dziecięca. W bazie mamy 2 poradni w 2 miastach.

Radiologia to dział medycyny, który zajmuje się diagnostyką i leczeniem chorób przy wykorzystaniu promieniowania jonizującego. Jedną z gałęzi radiologii jest radiologia dziecięca, a specjalistą w tym zakresie jest radiolog dziecięcy.

 

Wady i choroby wieku dziecięcego stanowią duże wyzwanie dla lekarzy. Odpowiednie podejście do pacjenta, zapewnienie mu przyjaznych warunków podczas badań, jak i wreszcie same wskazania do przeprowadzenia badań wymaga od lekarzy wiedzy i doświadczenia. Radiologia dziecięca ma do dyspozycji wszystkie z możliwych badań radiodiagnostycznych, które wykorzystuje się u dorosłych, jednak z racji wieku pacjentów wskazane jest, aby diagnostykę chorych rozpoczynać od najmniej szkodliwych metod, czyli ultrasonografii (USG).

 

Przy pomocy radiodiagnostyki można wykryć takie schorzenia, jak m.in. choroby metaboliczne, wady wrodzone narządów wewnętrznych, a także wykryć dysplazje stawów biodrowych czy też ocenić urazy narządów ruchu.

 

Powiązane badania

USG

RTG

tomografia komputerowa

rezonans magnetyczny

termografia

angiografia

pozytonowa tomografia komputerowa

Najpopularniejsze specjalizacje w Lokmed