Szukaj

Rehabilitacja ruchowa - najlepsi specjaliści w Lokmed

W naszym serwisie przygotowaliśmy zestawienie lekarzy w specjalizacji rehabilitacja ruchowa. W bazie mamy 2 poradni w 2 miastach.

Rehabilitacja ruchowa to dział medycyny zajmujący się pomocą w powrocie do sprawności osób z dysfunkcjami narządu ruchu. Specjalistą w tej dziedzinie jest fizjoterapeuta.

 

Pacjentami fizjoterapeuty są osoby po przebytych operacjach, urazach, wypadkach, osoby cierpiące na schorzenia, które utrudniają im codzienne funkcjonowanie (np. stwardnienie rozsiane), jak i osoby, które w wyniku procesu starzenia się mają problem z zakresem czynności ruchowych.

 

Celem rehabilitacji ruchowej jest przywrócenie jak największej sprawności układu kostno-mięśniowo-stawowego pacjenta. Program leczenia jest dobierany indywidualnie do potrzeb pacjenta, a w jego zakres mogą wchodzić nie tylko różnego rodzaju terapie, ale również m.in. nauka utrzymania prawidłowej postawy i sposobu wykonywania niektórych czynności.

 

W ramach rehabilitacji ruchowej stosuje się kinezyterapię, czyli ćwiczenia ruchowe, a także zabiegi z zakresu fizykoterapii, m.in. światłolecznictwo, elektroterapię, krioterapię, ciepłolecznictwo, magnetoterapię czy hydroterapię. W wielu przypadkach poprawę stanu pacjenta zapewniają odpowiednie techniki masażu oraz naklejanie na poszczególne części ciała specjalistycznych plastrów, które niwelują ból, zapobiegają kontuzjom i łagodzą napięcie mięśni (tzw. kinesiotaping).

Najpopularniejsze specjalizacje w Lokmed