Szukaj

Reumatologia dziecięca - najlepsi specjaliści w Lokmed

W naszym serwisie przygotowaliśmy zestawienie lekarzy w specjalizacji reumatologia dziecięca. W bazie mamy 37 poradni w 24 miastach.

Reumatologia diagnozuje i leczy choroby układu kostno-stawowego oraz choroby tkanki łącznej. Wbrew pozorom na te schorzenia cierpią nie tylko osoby starsze. Dolegliwości te dotykają również dzieci, w tym niemowlęta. Reumatologia dziecięca zajmuje się diagnozowaniem i leczeniem chorób kości, mięśni i stawów oraz tkanki łącznej u dzieci i młodzieży do 18 roku życia.

 

Specjalistą w tej dziedzinie medycyny jest lekarz reumatolog dziecięcy. Zajmuje się on leczeniem takich chorób, jak m.in. choroba Kawasakiego, choroba Pageta, choroba Stilla, toczeń rumieniowaty, reumatoidalne zapalenie stawów, twardzina czy wszelkie dysplazje kostno-stawowe. Objawy, które powinny nas skłonić do wizyty z dzieckiem u lekarza, to przede wszystkim bóle kości i stawów, zaczerwienienie skóry, stany podgorączkowe, a także kłopoty z poruszaniem się dziecka.

 

Leczenie polega na przeprowadzeniu zabiegów z zakresu reumatologii, podaniu odpowiednich środków farmaceutycznych, zmienieniu diety chorego oraz jego rehabilitacji.

 

Powiązane badania

morfologia

OB

CRP

densytometria

USG stawów

badanie moczu

RF (czynnik reumatoidalny)

punkcja stawu

oznaczanie poziomu ASO

oznaczanie poziomu przeciwciał anty-CCP

Najpopularniejsze specjalizacje w Lokmed