Szukaj

Seksuologia - najlepsi specjaliści w Lokmed

W naszym serwisie przygotowaliśmy zestawienie lekarzy w specjalizacji seksuologia. W bazie mamy 94 poradni w 68 miastach.

Seksuologia to interdyscyplinarna nauka zajmująca się seksualną sferą życia człowieka. Dziedzina ta jest szczególnie powiązana z medycyną i psychologią. Specjalistą w tym zakresie jest seksuolog. Warto dodać, że seksuolog może mieć wykształcenie medyczne – tym samym jest on lekarzem seksuologiem lub też posiadać wykształcenie z zakresu psychologii i zajmować się psychicznymi, a nie zdrowotnymi aspektami życia seksualnego.

 

Lekarz seksuolog zajmuje się wszelkimi problemami i zaburzeniami życia seksualnego, w tym zaburzeniami erekcji i wzwodu, niemożnością odbycia stosunku płciowego (pochwica), bolesnymi stosunkami, brakiem orgazmu, problemami z określeniem orientacji seksualnej, zaburzeniami popędu seksualnego i uzależnieniem od seksu.

 

Wizyta u lekarza seksuologa polega przede wszystkim na wywiadzie z pacjentem. Co ważne, tylko lekarz seksuolog może przeprowadzić (za zgodą pacjenta) badanie fizykalne. W celu postawienia diagnozy specjalista może zlecić wykonanie dodatkowych badań, np. USG narządów płciowych, EKG serca czy badań testowych u psychologa. Leczenie jest zależne od typu problemu, jednak w większości przypadków polega na skierowaniu pacjenta na psychoterapię i/lub podaniu leków.

 

Powiązane badania

badanie fizykalne narządów płciowych

badania testowe

USG narządów płciowych

EKG serca

badania biochemiczne z krwi

badania hormonalne z krwi

Najpopularniejsze specjalizacje w Lokmed