Szukaj

Stomatologia zachowawcza z endoncją - najlepsi specjaliści w Lokmed

W naszym serwisie przygotowaliśmy zestawienie lekarzy w specjalizacji stomatologia zachowawcza z endoncją. W bazie mamy 154 poradni w 68 miastach.

Celem stomatologii zachowawczej jest profilaktyka, diagnostyka i leczenie próchnicy zębów. Gdy pacjent zignoruje choroby próchnicze lub gdy leczenie stomatologiczne zostało przeprowadzone w zły sposób, wtedy próchnica może przedrzeć się przez szkliwo i zaatakować miazgę zębową. W takich przypadkach konieczne jest przeprowadzenie leczenia kanałowego.

 

Endodoncja, czyli leczenie kanałowe, to prężnie rozwijająca się dziedzina stomatologii. Umożliwia ona uniknięcia usunięcia zęba w przypadku wystąpienia infekcji miazgi zęba i tkanek okołowierzchołkowych. Schorzenie to objawia się takimi dolegliwościami jak ostry ból, nadwrażliwość zęba na ciepłe i zimne napoje czy pokarmy, ból podczas przeżuwania, a także zmiana koloru szkliwa zęba.

 

Lekarz stomatolog endodonta przeprowadza kilkuetapowe leczenie zęba, które wymaga kilku wizyt pacjenta. Przed rozpoczęciem leczenia kanałowego koniecznie jest wykonanie zdjęcia RTG zęba, które pozwoli ustalić, ile kanałów korzeniowych posiada ząb i jakiej są one długości. Leczenie endodontyczne wykonuje się w znieczuleniu miejscowym. Dentysta usuwa martwe tkanki i dokładnie czyści kanały korzeniowe zęba, które następnie są wypełniane specjalnym materiałem. Na koniec na ząb zakładana jest plomba. Prawidłowo przeprowadzone leczenie kanałowe pozwala na zachowanie zęba na kolejne lata. W ostatnich latach coraz większą popularność zyskuje leczenie kanałowe pod mikroskopem, które wyróżnia jeszcze lepsza skuteczność i precyzja leczenia.

 

Badania powiązane

przegląd stomatologiczny

diafanoskopia

testy termiczne

laserowa przepływometria

zdjęcia RTG zębów

fluorescencja laserowa

testy opukowe i palpacyjne

Najpopularniejsze specjalizacje w Lokmed