Szukaj

Stomatologia zachowawcza - najlepsi specjaliści w Lokmed

W naszym serwisie przygotowaliśmy zestawienie lekarzy w specjalizacji stomatologia zachowawcza. W bazie mamy 105 poradni w 40 miastach.

Stomatologia zachowawcza ma na celu diagnostykę i leczenie chorób próchniczych zębów oraz profilaktykę. Specjalistą w tej dziedzinie jest lekarz stomatolog ze specjalizacją stomatologia zachowawcza.

 

Za powstawanie próchnicy odpowiedzialna jest m.in. zła higiena jamy ustnej oraz bakterie z grupy paciorkowców. Nieleczona próchnica może skutkować nie tylko dolegliwościami bólowymi, pojawieniem się ubytku, a nawet i usunięciem zęba, ale także różnymi dolegliwościami serca czy stawów. Głównym zadaniem specjalistów z zakresu stomatologii zachowawczej jest oczyszczanie zębów z próchnicy oraz wypełnianie ubytków w zębach przy pomocy wysokiej jakości materiałów kompozytowych (plomb).

 

W ramach działań profilaktycznych zalecane jest wykonywanie regularnie zabiegów dentystycznych, takich jak skaling i piaskowanie zębów, które polegają na usuwaniu kamienia nazębnego oraz osadu i przebarwień z płytki. Dużą skutecznością oznacza się również polerowanie i fluoryzacja zębów.

 

Badania powiązane:

przegląd stomatologiczny

diafanoskopia

testy termiczne

laserowa przepływometria

zdjęcia RTG zębów

fluorescencja laserowa

testy opukowe i palpacyjne

Najpopularniejsze specjalizacje w Lokmed