Szukaj

Urologia dziecięca - najlepsi specjaliści w Lokmed

W naszym serwisie przygotowaliśmy zestawienie lekarzy w specjalizacji urologia dziecięca. W bazie mamy 86 poradni w 40 miastach.

Urologia dziecięca to dziedzina medycyny zajmująca się badaniem i leczeniem wad wrodzonych i rozwojowych oraz chorób układu moczowo-płciowego u dzieci i młodzieży poniżej 18 roku życia. Wizyta u urologa dziecięcego może być dla małych pacjentów zawstydzająca i nieprzyjemna, ale to jedyne rozwiązanie, aby móc wdrożyć odpowiednie leczenie.

 

Wskazaniem do wizyty u specjalisty są wszelkie wady układu moczowo-płciowego (np. stulejka, zrośnięcie pochwy, zaburzenie różnicowania płci), a także infekcje i stany zapalne układu moczowego i narządów płciowych (np. krwiomocz, białkomocz, infekcja pęcherza moczowego, zapalenie pochwy i sromu). Urolog dziecięcy zajmuje się także diagnostyką i leczeniem chorób nowotworowych układu moczowo-płciowego.

 

Podczas wizyty lekarz przeprowadza wywiad oraz badanie (naoczne, dotykowe), bardzo często do dalszej diagnozy konieczne jest wykonanie kolejnych badań – np. badania moczu, krwi, zdjęcia przeglądowego jamy brzusznej czy USG dróg moczowych. W zależności od choroby lub wady u pacjenta stosuje się leczenie farmakologiczne lub operacyjne.

 

Powiązane badania:

badanie ogólne moczu

badania krwi

USG jamy brzusznej

USG dróg moczowych

badanie urodynamiczne

urografia

cystografia mikcyjna

pielografia wstępująca i zstępująca

uretrografia

cystoskopia

waginoskopia

Najpopularniejsze specjalizacje w Lokmed