Wenerologia - najlepsi specjaliści w Lokmed

W naszym serwisie przygotowaliśmy zestawienie lekarzy w specjalizacji wenerologia. W bazie mamy 3122 poradni w 641 miastach.

Wenerologia to dział medycyny zajmujący się diagnozowaniem i leczeniem, a także profilaktyką chorób przenoszonych drogą płciową, m.in. kiły, HIV, rzeżączki czy świerzbu oraz stanami zapalnymi narządów płciowych. Przyczyną chorób wenerycznych mogą być bakterie, wirusy, grzyby oraz pasożyty.

 

Do najczęstszych objawów chorób przenoszonych drogą płciową należą zmiany skórne na narządach płciowych, ból, swędzenie, a także wydzielina o nieprzyjemnym zapachu. Pojawienie się tych i innych objawów wiąże się z koniecznością wprowadzenia odpowiedniego leczenia. Specjalistą w dziedzinie wenerologii jest lekarz wenerolog. Co ważne, wenerologia jest ściśle powiązane z dermatologią, dlatego też każdy dermatolog posiada również wiedzę na temat wenerologii.

 

Wizyta u wenerologa polega na przeprowadzeniu wywiadu lekarskiego z pacjentem oraz oględzinach objawów towarzyszących schorzeniu. W celu postawienia diagnozy lekarz może zlecić wykonanie dalszych badań. Leczenie chorób wenerycznych polega na stosowaniu odpowiednich antybiotyków, preparatów miejscowych czy leków przeciwwirusowych. Konieczne są także wizyty kontrolne w celu określenia skuteczności leczenia.

 

Powiązane badania:

badania bakteriologiczne (tzw. posiew)

badania serologiczne

Najpopularniejsze specjalizacje w Lokmed

Placówki medyczne

Zobacz także