Balneologia i medycyna fizykalna - najlepsi specjaliści w Lokmed

W naszym serwisie przygotowaliśmy zestawienie lekarzy w specjalizacji balneologia i medycyna fizykalna. W bazie mamy 4 poradni w 4 miastach.

Medycyna fizykalna jest działem medycyny, który wykorzystuje prawa fizyczne, technikę i nauki przyrodnicze w leczeniu, diagnozowaniu i zapobieganiu rozwoju niektórych schorzeń np. choroby stawów, nerek oraz dny moczanowej. Szybki postęp techniczny i naukowy sprawił, że stosuje się ją jako uzupełnienie leczenia farmakologicznego oraz operacyjnego. 

 

Jedną z dziedzin medycyny fizykalnej jest balneologia, która wykorzystuje do profilaktyki, leczenia i rehabilitacji naturalne surowce lecznicze tj. wody mineralne, gazy lecznicze, peloidy oraz walory klimatyczne. Na bezpośredni kontakt z balneologiem możemy liczyć w uzdrowiskach z wodami leczniczymi.

 

Najbardziej znanymi metodami stosowanymi przez ten dział medycyny są: 

– balneoterapia, która polega na użyciu wód mineralnych, gazów i peloidów;

– klimatoterapia wykorzystującą czynniki biometeorologiczne oraz krajobrazowe;

– kinezyterapia opierającą się na wszelakich formach aktywności fizycznej;

– fizykoterapia wykorzystująca wielorakie formy energii;

– psychoterapia;

– edukację zdrowotną;

– dieta;

– farmakoterapia. 

 

Wykorzystanie metod balneologicznych i fizykalnych ma na celu usprawnienia wszystkich funkcji organizmu, zniwelowanie dolegliwości chorobowych i poprawę jakości życia pacjentów (psychicznego i fizycznego). Szczególnie poleca się je pacjentom z chorobami przewlekłymi. Do najpopularniejszych zabiegów z zakresu balneologii zalicza się:

– kąpiel siarczkową (wskazania: choroby zwyrodnieniowe stawów, reumatoidalne zapalenie stawów, zesztywniające zapalenie stawów kręgosłupa, dyskopatie, zespoły bólowe kręgosłupa, stany pourazowe narządu ruchu, miażdżyca tętnic obwodowych, łuszczyca, trądzik łojotokowy),

– kąpiel kwasowęglową (wskazania: nadciśnienie tętnicze, miażdżyca naczyń kończyn dolnych, angiopatia cukrzycowa, zaburzenia krążenia obwodowego, tętniczego i żylnego, czynnościowe choroby serca, nerwice wegetatywne),

– kąpiel w zawiesinie borowinowej (wskazania: choroba zwyrodnieniowa stawów, stany pourazowe, schorzenia ginekologiczne i układu moczowego)

http://topkasynoonline.com/kasyna-w-poznaniu/

Kasyna stacjonarne Vs. Kasyna online: Które z nich wybrać. Świat kasyn zmienił się diametralnie w ciągu ostatnich kilku lat. Pojawiły się kasyna online, a hazard stał się bardziej popularny niż kiedykolwiek wcześniej. Toczy się wiele debat na temat tego, które z nich jest lepsze, a które nie. Coraz więcej ludzi przechodzi na kasyna online z powodu oferowanych możliwości i elastyczności. Jeśli jesteś zdezorientowany, którą opcję wybrać pomiędzy stacjonarnym a internetowym kasynem w Poznaniu, oto przewodnik, który pomoże Ci dokonać właściwego wyboru.

 

Powiązane badania:

morfologia krwi

badanie ogólne moczu

badanie stężenia białka całkowitego we krwi

badanie OB

morfologia krwi obwodowej z wzorem odsetkowym i płytkami krwi

czynnik reumatoidalny (RF)

badanie antystreptolizyny (ASO)

USG nerek

USG Color Doppler

USG Duplex Doppler

USG Power Doppler

tomografia komputerowa

flebografia

angioskopia

arteriografia

limfografia

badanie fotopletyzmograficzne

badanie kręgosłupa

Artykuły

2024-02-06 09:57:13

Domowe sposoby na przeziębienie

Najpopularniejsze specjalizacje w Lokmed

Placówki medyczne

Zobacz także