Onkologia i hematologia dziecięca - najlepsi specjaliści w Lokmed

W naszym serwisie przygotowaliśmy zestawienie lekarzy w specjalizacji onkologia i hematologia dziecięca. W bazie mamy 157 poradni w 55 miastach.

 

Onkologia jest dziedziną medycyny zajmującą się rozpoznaniem i leczeniem chorób nowotworowych. Hematologia to z kolei gałąź medycyny związana z chorobami układu krwionośnego oraz samej krwi. Lekarzami, którzy mogą pomóc w rozpoznaniu i leczeniu chorób z wymienionych wyżej dziedzin są onkolodzy i hematolodzy.

 

Hematologia jest ściśle powiązana z takimi odłamami medycyny jak transfuzjologia, serologia czy immunologia. W celu postawienia diagnozy specjalista kieruje pacjenta przede wszystkim na morfologię krwi. Na podstawie wyników podejmowana jest decyzja o wykonaniu dodatkowych badań, jak na przykład biopsji węzłów chłonnych.

 

Do jednych z najczęstszych chorób układu krążenia i krwi należą niedokrwistość, nadkrwistość i białaczka. Leczenie jest zależne od choroby pacjenta i jej stadium. Jednymi z metod są farmakologia oraz przeszczep szpiku kostnego.

 

Powiązane badania

morfologia

biopsja węzłów chłonnych

biopsja szpiku kostnego

USG

RTG

tomografia komputerowa

rezonans magnetyczny

Artykuły

2024-02-06 09:57:13

Domowe sposoby na przeziębienie

Najpopularniejsze specjalizacje w Lokmed

Placówki medyczne

Zobacz także