Okulistyka - najlepsi specjaliści w Lokmed

W naszym serwisie przygotowaliśmy zestawienie lekarzy w specjalizacji okulistyka. W bazie mamy 4962 poradni w 711 miastach.

Okulistyka jest gałęzią medycyny, która odpowiada za profilaktykę, rozpoznawanie i leczenie chorób związanych z narządem wzroku. Lekarzem, który przeprowadza badania w zakresie funkcjonowania wzroku, jest okulista.

 

W gabinecie okulistycznym za każdym razem powinno zostać przeprowadzone badanie ostrości wzroku, które wykonuje się za pomocą specjalistycznych tablic czy komputera, a także badanie pola widzenia pacjenta. Do często przeprowadzanych badań należy również USG, które pozwala wykonać pomiary biometryczne oka. Zdarza się, że aby zdiagnozować chorobę, trzeba wykonać badanie dna oka, które umożliwia ocenę stanu siatkówki i otaczających ją naczyń krwionośnych.

 

Najczęściej spotykanymi schorzeniami leczonymi przez okulistę są jaskra, zaćma czy zapalenie spojówek oraz wady wzroku takie jak m.in. krótkowzroczność. Warto pamiętać, że niektóre choroby narządu widzenia nie dają o sobie znać, dlatego też tak ważne są regularne wizyty u specjalisty. Leczenie okulistyczne jest dobierane indywidualnie do pacjenta. Okulista może przepisać środki farmaceutyczne, wystawić receptę na okulary/soczewki kontaktowe lub też skierować pacjenta na leczenie chirurgiczne. Coraz większą popularność zyskuje również laserowa korekta wad wzroku.

 

Powiązane badania:

USG gałki ocznej

ocena refrakcji oka

pachymetria

badanie ostrości wzroku

Artykuły

2024-02-06 09:57:13

Domowe sposoby na przeziębienie

Najpopularniejsze specjalizacje w Lokmed

Placówki medyczne

Zobacz także