Stomatologia dla grupy wysokiego ryzyka chorób zakaźnych - najlepsi specjaliści w Lokmed

W naszym serwisie przygotowaliśmy zestawienie lekarzy w specjalizacji stomatologia dla grupy wysokiego ryzyka chorób zakaźnych. W bazie mamy 16 poradni w 14 miastach.

Stomatologią zajmuje się profilaktyką, diagnostyką i leczeniem chorób zębów i jamy ustnej. W jej ramach pacjent może liczyć na m.in. leczenie ubytków spowodowanych próchnicą czy usuwanie zębów. Zabiegi dentystyczne są przeprowadzane przez lekarza stomatologa/lekarza dentystę z odpowiednią dla kierunku leczenia specjalizacją. Pacjent może zdecydować się na leczenie w ramach NFZ lub leczenie prywatne.

 

Stomatologia dla grupy wysokiego ryzyka chorób zakaźnych oznacza świadczenie usług dentystycznych dla osób chorujących m.in. na HIV/AIDS. Pacjent seropozytywny ma prawo otrzymać taką samą usługę stomatologiczną, jak pacjent zdrowy. Niestety, nie każdy lekarz dentysta zgadza się przeprowadzić leczenie u osoby z wysokim ryzykiem chorób zakaźnych, mimo iż przed rozpoczęciem leczenia podejmuje on odpowiednie środki ochronne, które mają za zadanie zapewnić bezpieczeństwo zarówno niemu, jak i pacjentowi.

 

W celu zapewnienia jak najlepszej opieki dentystycznej osobom z grupy wysokiego ryzyka chorób zakaźnych w niektórych miastach wyodrębnione zostały specjalne placówki, w których wykonywane są wszystkie usługi dentystyczne, a pacjent może liczyć na dyskrecję lekarza.

 

Powiązane badania:

przegląd stomatologiczny

diafanoskopia

testy termiczne

laserowa przepływometria

zdjęcia RTG zębów

fluorescencja laserowa

testy opukowe i palpacyjne

Artykuły

2024-02-06 09:57:13

Domowe sposoby na przeziębienie

Najpopularniejsze specjalizacje w Lokmed

Placówki medyczne

Zobacz także