Psychiatria - najlepsi specjaliści w Lokmed

W naszym serwisie przygotowaliśmy zestawienie lekarzy w specjalizacji psychiatria. W bazie mamy 2589 poradni w 466 miastach.

Psychiatria to dziedzina medycyny ściśle związana z psychologią. Jej głównymi zadaniami jest diagnostyka i leczenie zaburzeń psychicznych. Lekarzem specjalistą w tym zakresie jest psychiatra.

 

Najczęstszymi zaburzeniami spotykanymi w psychiatrii to zaburzenia lękowe, stany depresyjne, zaburzenia związane z odżywianiem – anoreksja, bulimia, zaburzenia snu czy autodestrukcja. Zadaniem psychiatry jest odnalezienie przyczyny problemu, z którym boryka się pacjent i zastosowanie odpowiedniej terapii.

 

Rodzaje stosowanych terapii: psychoterapia, leczenie farmakologiczne stałe lub doraźne tylko podczas występujących stanach lękowych, leczenie ambulatoryjne, zabiegi ambulatoryjne w postaci elektrowstrząsów.

 

Psychiatra to dziedzina ściśle połączona z neurologią, ponieważ pewne zmiany w mózgu mogą powodować zmiany w naszym zachowaniu, dlatego tak ważne jest wykonanie badań obrazujących stan naszego ośrodkowego układu nerwowego.

 

Powiązane badania

badania psychiatryczne

badania psychologiczne

badania radiologiczne

badania laboratoryjne

Artykuły

2024-02-06 09:57:13

Domowe sposoby na przeziębienie

Najpopularniejsze specjalizacje w Lokmed

Placówki medyczne

Zobacz także