Reumatologia - najlepsi specjaliści w Lokmed

W naszym serwisie przygotowaliśmy zestawienie lekarzy w specjalizacji reumatologia. W bazie mamy 1860 poradni w 516 miastach.

Reumatologia to dział medycyny zajmujący się diagnozowaniem i leczeniem chorób układu kostno-stawowego oraz stanów zapalnych tkanki łącznej. Schorzenia reumatyczne wymagają podjęcia odpowiedniego leczenia, które prowadzi lekarz reumatolog.

 

Do jednych z objawów, które towarzyszą chorobom reumatycznym, należą m.in. bóle kości, stawów i mięśni, poranne sztywnienie stawów, a także obrzęk i zaczerwienienie skóry w obrębie stawów. W ramach reumatologii leczone są takie choroby zapalne tkanki łącznej, jak np. toczeń rumieniowaty oraz zespół Sjögrena. Wśród chorób reumatycznych układu kostno-stawowego należy wymienić przede wszystkim chorobę zwyrodnieniową stawów, reumatoidalne zapalenie stawów, gorączkę reumatyczną, osteoporozę, dnę moczanową czy łuszczycowe zapalenie stawów.

 

W celu postawienia trafnej diagnozy specjalista może zlecić pacjentowi wykonanie dodatkowych badań, w tym morfologii, OB, CRP czy densytometrii. Leczenie jest uzależnione od schorzenia, z którym zmaga się pacjent. Zazwyczaj osoba chora otrzymuje odpowiednie środki farmaceutyczne i preparaty miejscowe, a także blokady przeciwbólowe, które mają za zadanie uśmierzyć ból i zniwelować stan zapalny. Do metod leczenia należy również rehabilitacja. Specjaliści zwracają także uwagę na dietę chorego. Jeśli wspomniane leczenie zawodzi, wtedy lekarz może skierować pacjenta na leczenie chirurgiczne.

 

Powiązane badania

morfologia

OB

CRP

densytometria

USG stawów

badanie moczu

RF (czynnik reumatoidalny)

punkcja stawu

oznaczanie poziomu ASO

oznaczanie poziomu przeciwciał anty-CCP

Artykuły

2024-02-06 09:57:13

Domowe sposoby na przeziębienie

Najpopularniejsze specjalizacje w Lokmed

Placówki medyczne

Zobacz także