Torakochirurgia - najlepsi specjaliści w Lokmed

W naszym serwisie przygotowaliśmy zestawienie lekarzy w specjalizacji torakochirurgia. W bazie mamy 1 poradni w 1 miastach.

Torakochirurgia to jeden z działów chirurgii, zajmujący się diagnostyką i leczeniem chorób narządów klatki piersiowej – płuc, opłucnej, przełyku, śródpiersia oraz ściany klatki piersiowej. Wyjątek stanowi serce – diagnostyką i leczeniem schorzeń związanych z tym organem zajmuje się dział medycyny zwany kardiologią.

 

W ramach torakochirurgii lekarz specjalista – torakochirurg – zajmuje się nie tylko chorobami nabytymi narządów klatki piersiowej, ale i wadami wrodzonymi oraz urazami i schorzeniami powstałymi w wyniku np. wypadków.

 

Do wizyty u specjalisty z zakresu torakochirurgii powinny nas skłonić takie objawy, jak m.in. stany zapalne, przepukliny czy guzy narządów klatki piersiowej oraz ból w tych okolicach. Leczenie zazwyczaj polega na podaniu pacjentowi odpowiednich środków farmaceutycznych oraz leczeniu operacyjnym. Jednym z najczęściej występujących przypadków, którymi zajmują się torakochirurdzy, są nowotwory płuc.

 

Badania powiązane:

badania RTG narządów klatki piersiowej

spirometria

ultrasonografia

mediastinoskopia

wideotorakoskopia

bronchoskopia

Artykuły

2024-02-06 09:57:13

Domowe sposoby na przeziębienie

Najpopularniejsze specjalizacje w Lokmed

Placówki medyczne

Zobacz także