Chirurgia plastyczna - najlepsi specjaliści w Lokmed

W naszym serwisie przygotowaliśmy zestawienie lekarzy w specjalizacji chirurgia plastyczna. W bazie mamy 167 poradni w 53 miastach.

Chirurgia plastyczna jest dyscypliną, która pozwala na zmianę wyglądu naszego ciała i twarzy. W ciągu paru ostatnich lat nastąpiły znaczące zmiany w postrzeganiu tej dziedziny. Współczesny podział pozwala na rozróżnienie dwóch typów chirurgii - rekonstrukcyjnej i estetycznej. Dawniej jej głównym zadaniem była walka z różnymi obrażeniami ciała, ubytkami tkanek, oparzeniami, deformacjami i wadami wrodzonymi szczególnie twarzy. W dzisiejszych czasach dopuszcza poprawę tego, czego nie lubimy w swoim wyglądzie np. brzucha, piersi, całej sylwetki lub niewidocznych kości policzkowych. 

 

Medycyna estetyczna daje nam możliwość zmian, ale powinniśmy pamiętać, że każda operacja obciąża nasz organizm i wiąże się z okresem rekonwalescencji. Osoby, które zastanawiają się nad skorzystaniem z usług tego typu lekarza, powinny wybrać doświadczonego i odpowiednio wykwalifikowanego specjalistę. Dobry chirurg plastyk obiektywnie oceni czy operacja, której pragniemy, nie zawiedzie naszych oczekiwań, odpowie na wszystkie nurtujące nas pytania, zaprezentuje koszty oraz poinformuje o ewentualnych powikłaniach. Warto pamiętać, że każdy zabieg wiążę się z ryzykiem, więc sami musimy zadecydować, czy chcemy je podjąć. 

 

Najchętniej wykonywanymi zabiegami chirurgii plastycznej są:

– plastyka powiek górnych i dolnych;

– pełny lifting twarzy;

– uwydatnienie kości policzkowych;

– przeszczep tkanki tłuszczowej na twarz;

– korekcja odstających uszu;

– plastyka nosa;

– podniesienie piersi;

– powiększenie piersi;

– pomniejszenie piersi;

– plastyka brzucha;

– liposukcja;

– przeszczep tkanki tłuszczowej na piersi, pośladki, podudzia;

– wycięcie nadmiaru skóry z ramion lub ud;

– plastyka pochwy.

 

Należy jednak pamiętać, że zabiegi te wiążą się z wysokimi kosztami. Osoby, które muszą poddać się zabiegom chirurgii plastycznej ze względów medycznych, powinny korzystać ze świadczeń refundowanych przez NFZ. Jednak wiąże się to z bardzo długim okresem oczekiwania. 

 

Powiązane badania:

badanie ogólne moczu

morfologia krwi

koagulogram

wymaz z gardła

wymaz skóry

wymaz ran

wymaz pochwy

Artykuły

2024-02-06 09:57:13

Domowe sposoby na przeziębienie

Najpopularniejsze specjalizacje w Lokmed

Placówki medyczne

Zobacz także