Ortodoncja - najlepsi specjaliści w Lokmed

W naszym serwisie przygotowaliśmy zestawienie lekarzy w specjalizacji ortodoncja. W bazie mamy 874 poradni w 334 miastach.

Ortodoncja to dział stomatologii obejmujący diagnozę i leczenie wad zgryzu i szczęk. Leczenie ortodontyczne może być przeprowadzane zarówno u dzieci, jak i dorosłych, a jego czas i efekty zależą od czynników indywidualnych.

 

Diagnostyką i leczeniem ortodontycznym zajmuje się ortodonta. W celu rozpoczęcia leczenia konieczne jest wyleczenie wszelkich ubytków i chorób zębów oraz przyzębia. Pacjent zostanie również poproszony o wykonanie zdjęcia panoramicznego zębów oraz bocznego zdjęcia czaszki. Leczenie polega na założeniu aparatu stałego lub ruchomego, wykonanego indywidualnie dla każdego pacjenta. Aby model aparatu był odpowiedni ortodonta pobiera od pacjenta wyciski górnych i dolnych zębów, na podstawie których powstaje model gipsowy zębów.

 

Po zakończeniu leczenia aparatem ruchomym lub ściągnięciu aparatu stałego konieczne jest przeprowadzenie leczenia retencyjnego, mającego na celu utrwalenie leczenia ortodontycznego. Skorygowanie wady zgryzu lub szczęk nie tylko polepsza samoocenę pacjenta i wpływa na poprawę estetyki uśmiechu, ale pozwala także na wyleczenie niektórych wad mowy oraz zapobiega schorzeniom przyzębia.

 

Powiązane badania:

- RTG zębów

- pantomogram

Artykuły

2024-02-06 09:57:13

Domowe sposoby na przeziębienie

Najpopularniejsze specjalizacje w Lokmed

Placówki medyczne

Zobacz także