Choroby wewnętrzne - najlepsi specjaliści w Lokmed

W naszym serwisie przygotowaliśmy zestawienie lekarzy w specjalizacji choroby wewnętrzne. W bazie mamy 19184 poradni w 1176 miastach.

Chorobami wewnętrznymi zajmuje się jeden z najrozleglejszych działów medycyny, potocznie nazywany „interną”. Do leczonych przez niego dolegliwości zalicza się: schorzenia płuc i układu oddechowego, choroby układu pokarmowego, schorzenia alergiczne, obrzęk naczynioruchowy, choroby krwi oraz układu krwiotwórczego, schorzenia gruczołów dokrewnych, zaburzenia hormonalne, choroby układu sercowo-naczyniowego, schorzenia wątroby, schorzenia reumatyczne i reumatoidalne oraz choroby wieku podeszłego. 

 

Specjalistą od chorób wewnętrznych jest lekarz internista. Z powodu dużego zakresu chorób lekarz zajmuje się on schorzeniami wielonarządowymi. Dlatego musi mieć odpowiednią wiedzę i duże doświadczenie zawodowe. Do jego obowiązków należą: przeprowadzenie wywiadu z pacjentem oraz badanie i diagnostyka. Jeżeli ma trudności w rozpoznaniu choroby, to kieruje pacjenta do odpowiednich specjalistów lub do szpitala. Ponadto zleca badania profilaktyczne i przypomina o przestrzeganiu zasad zdrowego trybu życia oraz higieny osobistej. 

 

Powiązane badania:

morfologia krwi

badanie ogólne moczu

badanie radiologiczne klatki piersiowej

badanie radiologiczne jamy brzusznej

elektrokardiografia serca (EKG)

Holter EKG

badanie echokardiograficzne serca

tomografia komputerowa

USG jamy brzusznej

koronarografia

badania czynnościowe układu oddechowego

bronchoskopia

testy wydzielania trzustkowego

testy wydzielania żołądkowego

gastroskopia

rektoskopia,

kolonoskopia

punkcja lędźwiowa

biopsja aspiracyjna szpiku kostnego

scyntygrafia

Artykuły

2024-02-06 09:57:13

Domowe sposoby na przeziębienie

Najpopularniejsze specjalizacje w Lokmed

Placówki medyczne

Zobacz także