Ginekologia onkologiczna - najlepsi specjaliści w Lokmed

W naszym serwisie przygotowaliśmy zestawienie lekarzy w specjalizacji ginekologia onkologiczna. W bazie mamy 604 poradni w 277 miastach.

Ginekologia onkologiczna jest specjalizacją zajmującą się leczeniem nowotworów złośliwych żeńskiego układu rozrodczego. Zazwyczaj proces ten jest złożony i składa się z kilku elementów. Najlepszy efekt daje połączenie zabiegu chirurgicznego z leczeniem skojarzonym tj. chemioterapia czy radioterapia. 

 

Od ponad dwóch lat w Polsce wykonuje się zaawansowaną operację HIPEC. Należy ona do agresywnych metod leczenia, podczas zabiegu usuwa się ogniska nowotworowe i stosuje dootrzewnowną chemioterapię w hipertermii. Ekspozycja na wysoką temperaturę przyczynia się do uszkodzenia tkanki nowotworowej, powoduje jej uszkodzenie i może doprowadzić do redukcji dolegliwości bólowych. Kolejną nową procedurą jest zabieg z urządzeniem Cyber Knife. Polega on na niszczeniu tkanki nowotworowej przy użyciu wiązek jonizujących i przeprowadza się go w ramach radioterapii. Czasami po tym leczeniu operacja okazuje się zbyteczna. 

 

Specjalistą w tej dziedzinie medycyny jest ginekolog-onkolog. Po wywiadzie z pacjentem i wykonaniu odpowiednich badań tj.: USG Colour Doppler, tomograf komputerowy oraz rezonans magnetyczny, diagnozuje nowotwór.

 

Do najczęściej wykrywanych schorzeń zalicza się:

– raka jajnika,

– raka szyjki macicy,

– raka jajowodu,

– nowotwór pochwy,

– nowotwór endometrium,

– zespół Lyncha,

– zespół Turcota,

– guza Wilmsa,

– choroby nowotworowe gruczołów mlekowych.

 

Powiązane badania:

biopsja aspiracyjna

badania cytodiagnostyczne

biopsja celowana

badanie śródoperacyjne

badanie histopatologiczne

badanie cytologiczne

barwienie histochemiczne

barwienie immunohistochemiczne

mammografia

USG Color Doppler

USG piersi

USG narządów rodnych

tomografia komputerowa

rezonans magnetyczny

Artykuły

2024-02-06 09:57:13

Domowe sposoby na przeziębienie

Najpopularniejsze specjalizacje w Lokmed

Placówki medyczne

Zobacz także