Szukaj

Psychiatria dzieci i młodzieży - najlepsi specjaliści w Lokmed

W naszym serwisie przygotowaliśmy zestawienie lekarzy w specjalizacji psychiatria dzieci i młodzieży. W bazie mamy 245 poradni w 107 miastach.

Psychiatria dzieci i młodzieży to gałąź psychiatrii, w ramach której przeprowadzana jest diagnostyka i leczenie zaburzeń psychiatrycznych u dzieci i młodzieży do 18 roku życia. Specjalistą w tej dziedzinie medycyny jest psychiatria dziecięcy.

 

Psychiatria dziecięcy musi odznaczać się łagodnym podejściem do pacjenta. Prawidłowo przeprowadzone leczenie ma ogromny wpływ na rozwój psychiczny dziecka i jego przyszłość. Do jednych z zaburzeń, które leczy psychiatria dziecięcy, należą m.in. depresja, tiki nerwowe, schizofrenia, autyzm, upośledzenie umysłowe, zaburzenia lękowe czy zespół nadpobudliwości psychoruchowej (ADHD).

 

Specjalista po zbadaniu pacjenta i postawieniu diagnozy, tworzy plan leczenia dziecka i obserwuje jego skuteczność. W celu postawienia trafnej diagnozy i wykluczenia innych chorób psychiatria może skierować pacjenta na dodatkowe badania laboratoryjne, radiologiczne czy psychologiczne. W ramach leczenia psychiatrycznego lekarz może zlecić m.in. psychoterapię indywidualną lub grupową, socjoterapię, terapię ruchową, muzykoterapię, a także zażywanie środków farmakologicznych. Najczęściej w proces leczenia dziecka jest zaangażowana również jego najbliższa rodzina.

 

Powiązane badania

badanie psychiatryczne

badanie psychologiczne

badania laboratoryjne

badania radiologiczne

Najpopularniejsze specjalizacje w Lokmed