Rehabilitacja medyczna - najlepsi specjaliści w Lokmed

W naszym serwisie przygotowaliśmy zestawienie lekarzy w specjalizacji rehabilitacja medyczna. W bazie mamy 1289 poradni w 438 miastach.

Rehabilitacja medyczna to dział medycyny obejmujący wszelkie czynności, które mają na celu przywrócić jak najlepszą jakość życia osobom niepełnosprawnym fizycznie i psychicznie. Leczenie pacjenta jest procesem złożonym, w którym w większości przypadków bierze udział cały zespół rehabilitacyjny, w skład którego wchodzą specjaliści z różnych dziedzin medycyny, jak m.in. fizjoterapeuta, psycholog, logopeda i ortopeda.

 

W celu poprawy stanu chorego rehabilitacja powinna zostać wdrożona jak najwcześniej i być przeprowadzana systematycznie, aż do uzyskania zadowalających efektów. Specjaliści pracują z pacjentami, którzy są niepełnosprawni w wyniku chorób, wad wrodzonych, rozwojowych czy przebytych urazów. W ramach rehabilitacji medycznej stosowane są takie metody leczenia jak kinezyterapia (obejmująca ćwiczenia ruchowe), fizykoterapia (m.in. elektroterapia, krioterapia, hydroterapia czy ciepłolecznictwo), masaże oraz psychoterapia. Rodzaj terapii jest dobierany indywidualnie do potrzeb pacjenta. Bardzo często pacjenci korzystają również z urządzeń usprawniające pracę układów czy narządów lub całkowicie je zastępujące (np. protez kończyn).


Rehabilitacja medyczna ma na celu zapobiec izolacji pacjenta w społeczeństwie. Dlatego też jest ona ściśle powiązana z rehabilitacją społeczną i zawodową.

Artykuły

2024-02-06 09:57:13

Domowe sposoby na przeziębienie

Najpopularniejsze specjalizacje w Lokmed

Placówki medyczne

Zobacz także